Zwalczanie przebarwień

Peeling kawitacyjny

 To bezdotykowy i bezbolesny zabieg wykonywany przy pomocy ultradźwięków. Ultradźwięki o określonej częstotliwości drgań wywołują zjawisko zwane kawitacją. Fala kawitacyjna umożliwia złuszczanie naskórka poprzez rozbicie komórek warstwy rogowej w obecności wody rozprowadzonej na powierzchni skóry. Likwiduje płytkie przebarwienia.. Zaleca się 6-8 serii, co około 10 dni. [Cena ok. 50-100 zł].

Peeling glikolowy

 Jest to złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka kwasem glikolowym otrzymywanym z trzciny cukrowej. Stosuje się go na twarz i dekolt.. Zaraz po zabiegu naskórek jest napięty i zaczerwieniony, a między drugim a piątym dniem zaczyna lekko się złuszczać. Peeling rozjaśnia skórę i płytkie przebarwienia. Zabiegi z kwasami należy wykonywać w okresie jesienno-zimowym, lub wczesną wiosną, ponieważ skóra po takim peelingu jest bardzo wrażliwa na słońce. Zaleca się serię od 4 do 10 zabiegów, co 10-14 dni. [Cena ok. 100-200 zł].

Peeling azjatycki 

Polega na średniogłębokim złuszczaniu skóry, przy pomocy preparatu mineralno- ziołowego. Podczas tego zabiegu wykonywany jest odpowiedni masaż, umożliwiający wnikanie w głąb skóry tzw. substancji czynnych zawartych w ziołach oraz witamin, soli mineralnych i enzymów. [Cenna ok. 400-500 zł]

Mikrodermabrazja 

Peeling mechaniczny, polegający na ścieraniu warstw naskórka przy pomocy kryształków korundu lub z użyciem głowic diamentowych.. Zabieg jest bezbolesny. Proces gojenia i regeneracji skóry może trwać około 2-3 tygodni. Mikrodermabrazja stosowana jest do usuwania plamistych nierównomiernych przebarwień powierzchniowych. Poleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów. [Cena ok. 180-250 zł].

 Zabieg rozświetlający Dr Belter 

Polega na zastosowaniu kwasów rozjaśniających. Najpierw wykonuje się peeling, następnie przeciera skórę żelem z kwasami owocowymi, a na koniec robi masaż twarzy. Powtarza się to 3 razy, używając preparatów o różnym stężeniu aktywnych substancji.. Zabieg usuwa płytkie przebarwienia. [Cena: 90-130 zł].

Peeling Cosmelan

 Jest jak dotąd najskuteczniejszą kuracją wybielającą. Usuwa lub znacznie redukuje przebarwienia, nawet te zadawnione, istniejące wiele lat. Wybiela skórę i hamuje wydzielanie melaniny, tym samym w miejscu usuniętych plam nie powstają nowe. Stosuje się go na twarz, dekolt, ramiona i dłonie. Po miesiącu od zabiegu znikają głębokie przebarwienia, a stan skóry poprawia się już w tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Co ważne, zabieg nie powoduje zwiększonej wrażliwości na słońce. Cena wraz z terapią domową wynosi 1600 zł [w tym cena kremu „Cosmelan 2" - 550 zł].

Krioterapia 

Wykorzystuje wrażliwość melanocytów [komórek zawierających barwnik - melaninę] na niską temperaturę. Ich rozpad następuje już w temperaturze -7C. Zabieg polega na rozłożonym na etapy wymrażaniu przebarwień ciekłym azotem lub podtlenkiem azotu. Proces gojenia i regeneracji skóry może trwać od 2 do 3 tygodni. Leczenie zimnem daje satysfakcjonujące wyniki w przypadku rogowacenia starczego, plam soczewicowych, brodawek łojotokowych.

Peeling Yellow Peel 

Jest to najmniej inwazyjny peeling chemiczny. Zawiera w swym składzie następujące kwasy: retionolowy, kojowy, fitowy, azelainowy i witaminę C. Peeling jest wykonywany w miesięcznych odstępach czasowych, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu. Ważne jest po zabiegu intensywne nawilżanie i ochrona skóry przed promieniowaniem UV.

Spis treści
Przebarwienia skóry. Jak sobie z nimi radzić
Rodzaje przebarwień
Zwalczanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
Domowe sposoby
Czy każdą plamę da się usunąć?
Powstawaniu przebarwień sprzyjają