Po zabiegu

W miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, świąd i lekki obrzęk. Objawy te ustępują w ciągu kilku godzin bądź dni. Z racji tego, że laser powoduje uszkodzenie naskórka, powstają strupy, które ulegają złuszczeniu w okresie od 1 do 2 miesięcy. Jest to proces naturalny, podczas którego jest eliminowany barwnik.

By uniknąć infekcji trzeba smarować strupy maścią dezynfekującą i nie wolno ich zrywać. W przeciwnym razie powstanie blizna. Gdy strup zejdzie, miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione przez okres 2 tygodni. Należy chronić je przed promieniowaniem ultrafioletowym przez około 6 miesięcy, aby uniknąć przebarwień. Nie wolno używać samoopalaczy, a jedynie dbać o skórę, nawilżając ją.

Dodatkowo po zabiegu trzeba zaprzestać jakichkolwiek ćwiczeń przez ok. 5 dni, należy również unikać kąpieli, masaży i ogólnie sytuacji narażających skórę na urazy. Natomiast kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po około 3-4 tygodniach, bowiem laserowe usuwanie tatuaży z reguły odbywa się w serii zabiegów. Po każdym zabiegu tatuaż ulega rozjaśnieniu, ale nigdy nie zniknie całkowicie po pierwszym.

Spis treści
Gdy tatuaż zamiast ozdobą staje się oszpeceniem
Metody usuwania tatuażu
Działanie lasera
Po zabiegu
Ile zabiegów?