Jak zapobiec pojawieniu się rozstępów?

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Należy dbać o skórę od wewnątrz przez dostarczanie witamin [głównie A, C i E] i mikroelementów [szczególnie cynku i krzemu] z prawidłowo zbilansowanej diety lub pod postacią suplementów. Zewnętrznie - wykonując peelingi i masaże. W przypadku masaży warto stosować preparaty z odpowiednim zestawem składników [zawierają głównie wyciągi roślinne, witaminy A i E oraz pantenol].

Kosmetyki są jedynie czynnikiem wspomagającym, działają wygładzająco oraz rozjaśniająco i w niewielkim stopniu potrafią regenerować ubytek włókien w miejscu pręgi. To dzięki masażom i peelingom skóra jest lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona.

Nie można też pominąć korzystnego oddziaływania na skórę ćwiczeń fizycznych, lecz intensywność wysiłku powinna być umiejętnie dozowana i mieć charakter progresywny, w przeciwnym razie może stać się przyczyną powstawania rozstępów. Jednakże nawet najlepsza profilaktyka czasami zawodzi, wówczas konieczne jest wdrożenie leczenia specjalistycznego. Leczenie jest dosyć kosztowne, długotrwałe i wymaga cierpliwości, ale efektywne i to jest w tej kwestii najistotniejsze

Spis treści
Sprawdzony sposób na rozstępy
Jak powstają rozstępy?
Skąd się biorą rozstępy?
Sposoby usuwania rozstępów
Jak zapobiec pojawieniu się rozstępów?