Jak obliczyć BMI?

Bywa jednak i tak, że skłonność do niedowagi nie wynika z ubogiej i zbyt mało kalorycznej diety. Niektóre szczupłe osoby skarżą się na to, że nie mogą przytyć, mimo iż w ich subiektywnej ocenie jedzą znacznie więcej niż inni. Nie żałują sobie kalorycznych przekąsek, przed komputerem przegryzają czekoladę, nie mają problemu ze zjedzeniem całej blachy ciasta czy słoika majonezu do kanapek, a mimo to ich masa ciała stoi w miejscu lub ulega jedynie nieznacznym zmianom.

Przyczyną niedowagi mogą być poważne problemy zdrowotne, takie jak nadczynność tarczycy, nieleczona cukrzyca, nowotwór czy choroby zakaźne. Tasiemiec też wchodzi w rachubę, ale jedynie wtedy, gdy oprócz chudnięcia doświadczamy dodatkowo osłabienia, nudności, wymiotów, bólów brzucha i biegunek. Jeśli wyniki badań lekarskich wskazują na to, że stan zdrowia jest daleki od patologii, to nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować fakt, że mamy do czynienia z szybkim tempem metabolizmu.

Jeśli nasz organizm świetnie sobie radzi z nadwyżkami dostarczanych kalorii, to przybranie na masie ciała będzie trudne, co nie znaczy, że niemożliwe

Spis treści
 Jak skutecznie przytyć przy niedowadze. Na siłowni
Jak obliczyć BMI?
Regularność i częstotliwość
Więcej kalorii
Profil makroskładników
Odżywki i suplementy
Oprócz diety...