Gainery - co to takiego?? Jak wybrać ?

Jak już zapewne wiecie z rożnych reklam, akcji (i moich artykułów] pojawił się obecnie gainer oparty na zmodyfikowanym przez współczesną wiedzę podejściu. Projektując MASSMAKERa (bo o nim mowa] uwzględniłem zarówno możliwości, jakie dają dostępne obecnie surowce, jak i wady pokutujące w założeniach produktów starszej generacji. Można spodziewać się, że takie podstawowe zmiany, jak lepsze proporcje składników odżywczych i wydajniejsze źródła węglowodanów staną się wkrótce oczywiste, spójrzmy zatem, co stoi u ich podstaw.

Produkty diety sportowej [lub dokładniej - składniki, które są w nich zawarte i przede wszystkim sposób, w jaki działają] stanowią przedmiot poważnych badań naukowych. Proces rozwoju każdego produktu to „bieg długodystansowy", sformułowanie receptury np. nowego rodzaju pieczywa można przy tym porównać do zaledwie krótkiego spaceru.

Dlaczego tak jest? W sporcie pierwszoplanową rolę odgrywa idealna regeneracja. Trenować potrafi każdy. Jednak szybko, efektywnie i kompleksowo dostarczać organizmowi odpowiednich źródeł energii a przede wszystkim - wspomóc organizm w powrocie do optymalnego stanu wyjściowego czy wspiąć się wręcz na wyższy poziom wydolności fizycznej - to umie niewielu.

Spis Treści
Gainery - co to takiego?? Jak wybrać ?
Idealna regeneracja?
Gainer - podstawowy produktt mający na celu uzupełnienie ważnych substancji odżywczych?
Czym były pierwsze gainery?
Skład tradycyjnych gainerów